بانکداران
خبر فوری :
منو اصلی

کد خبر: 56349

تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱

برنامه ربیعی برای بهبود وضعیت بنگاهها و استقبال از افشای فساد

برنامه ربیعی برای بهبود وضعیت بنگاهها و استقبال از افشای فساد وزیر کار ضمن اعلام برنامه های آتی برای بهبود وضعیت بنگاه ها با استقبال از افشای فساد و انتقاد از فرایند خصوصی سازی قبلی گفت: باید با در دستور کار قرار دادن تغییر رویکرد صندوق ها، از بنگاه داری به سمت سهام داری پیش ...

برنامه ربیعی برای بهبود وضعیت بنگاهها و استقبال از افشای فساد

برنامه ربیعی برای بهبود وضعیت بنگاهها و استقبال از افشای فساد

وزیر کار ضمن اعلام برنامه های آتی برای بهبود وضعیت بنگاه ها با استقبال از افشای فساد و انتقاد از فرایند خصوصی سازی قبلی گفت: باید با در دستور کار قرار دادن تغییر رویکرد صندوق ها، از بنگاه داری به سمت سهام داری پیش رویم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،علی ربیعی شب گذشته باحضور در برنامه پایش درباره وضعیت بنگاه های اقتصادی مشکل دار گفت: بنگاه های تأمین اجتماعی تنها ۹ درصد از بازار سرمایه را شامل می شود نه کل اقتصاد ایران را. فعالیت صندوق های بازنشستگی نیز مختص ایران نیست، در سراسر دنیا با توجه به اینکه صندوق های بازنشستگی بین النسلی هستند فعالیت اقتصادی می کنند ، آن دسته از کشورهایی که اساس صندوق ها بر پایه مالیات است سرمایه گذاری در صندوق ها ندارند. اما در ایران با توجه به اینکه صندوق های بازنشستگی بین النسلی هستند بر پایه سرمایه گذاری بنا شده اند.

وی افزود: در برخی از کشورها میزان سرمایه گذاری در GDP با ایران قابل مقایسه نیست. در ایران متاسفانه با ناکارآمدی های پیچیده و پی در پی روبرو بوده ایم.این مسائل دیده نمی شود. به طور کلی در یک اقتصاد سالم که تورم و نرخ سود آن مشخص است باید حقوق بازنشستگان نظام  تأمین اجتماعی، صندوق بانک ها، صندوق فولاد و تمام صندوق ها پرداخت شود. اما در اقتصادی که ارز در نوسان است و به یکباره قیمت ارز کاهش می یابد نرخ سهام شرکت های مختلف نیز کاهش می یابد. در چنین شرایطی پول افراد به موقع داده نشده و علاوه بر آن در مقاطعی برای صندوق ها تصمیماتی گرفته شده که خارج از اراده صندوق ها بوده است.

این مقام مسئول افزود: مثلا در بازه زمانی کوتاه مدت ۴ سال به یکبار تعداد مستمری بگیران ۴برابر افزایش می یابد که این موضوع  ناشی از تصمیماتی خارج ازاراده صندوق است بلکه به آن این تصمیم را تحمیل کرده اند. چنین اتفاقاتی منابع و مصارف صندوق ها را به هم می زند. از سوی دیگر میزان پولی که باید به صندوق ها داده شود تا آنها برای سرمایه گذاری تصمیم گیری کنند اتفاق نیافتاده است.

ربیعی تصریح کرد: اگر بخواهیم مرور کنیم چرا وضعیت صندوق های بازنشستگی چنین است باید بگوییم اگر هر دولت در زمان خود به تعهدات عمل می کرد و هر آنچه که باید به صندوق پرداخت می کرد به موقع صورت می گرفت چنین نمی شد. اکنون میزان شاغلان به بازنشستگان در بسیاری از صندوق ها تناسب درست ندارد. در صندوق فولاد این نسبت ۱به ۱۰ است. یعنی یک نفر شاغل و در مقابل ۱۰ نفر بازنشسته بگیر هستند. در زمانی میزان شاغلان بیشتر از بازنشستگان بود.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ تصمیم غلط را در زمینه نظام بازنشستگی و حمایتی استخراج کرده ایم گفت: در حال حاضر صندوق فولاد را به تأمین اجتماعی به ازای بدهی واگذار کردند که ارزش معدن آن ۲٫۲ هزار میلیارد تومان بیان شد اما در حال حاضر آن را ۵۰۰میلیارد تومان هم خریداری نمی کنند. یعنی دولت ها در دوران مسئولیت به جای آنکه بدهی به صندوق ها را به صورت نقد پرداخت کنند تا آنها خود برای سرمایه گذاری تصمیم بگیرند با واگذارهای غلط تلاش کردند بدهی خود را صاف کنند.

وزیر کار اظهار داشت: در آن زمان هیچ کس انتقاد نکرد. در حال حاضر با انتقاد از واگذارها به روش غلط اعلام می کنم ۸۰ درصد بهره برداری که از صندوق ها داریم برابر با ۲۰ درصد سرمایه گذاری بود که می توانستیم خود داشته باشیم اگر دولت بدهی را به صورت واگذاری شرکت ها پرداخت نمی کرد.شرکت هایی که در گذشته واگذار شده در آینده حتی ۲درصد هم بازگشت سرمایه ندارد. معتقد هستم شرکت هایی که به صندوق ها واگذار شده حداقل خدمتی که کرده اند این است که تثبیت شغل کرده اند. یک شرکت فولادی را به عنوان بدهی به تامین اجتماعی واگذار کرده اند که ۸هزار نیروی اضافه دارد. قیمت تمام شده یک نفر در واحد این چنینی حدود ۴میلیون تومان است. اینگونه به ما شرکت تحویل داده اند. معتقد هستم فرآیند خصوصی سازی باید به درستی صورت می گرفت.

ربیعی تصریح کرد: در حال حاضر باید تغییر رویکرد صندوق ها را در دستور کار قرار دهیم و از بنگاه داری به سمت سهام داری پیش رویم. این حق صندوق ها است که بتواند به نسل آینده پاسخگو باشد. بنگاهداری در موارد خاص باید صورت گیرد.نقش صندوق باید به عنوان پیشران اقتصادی باشد. یعنی باید در شرکت هایی واگذار شود که اتفاق خوبی در اقتصاد شکل گیرد. اتفاق بدی که درخصوصی سازی گذشته رخ داد این بود که زنجیره ها در اقتصاد قطع شد. در حال حاضر مشاهده می کنید در خوزستان یک کارخانه فولاد، کارخانه اکسین و یک کارخانه فولاد دیگر داریم که اینها به صورت زنجیره به هم متصل بودند که همه این موارد قطعه قطعه شد و از ارزش اقتصادی آنها به همین تناسب کاسته شد. باید به همین شرایط بازگردیم. سیاست های منسجم را پیش گرفته ایم.

وی گفت: شرکت های زیان ده را از بین شرکت های دیگر استخراج کرده ایم. شرکت های سود آوری را که خارج از استراتژی ها بوده نیز استخراج کرده ایم. در حال حاضر در قالب چند برنامه قصد داریم وضعیت بنگاه ها را از حالت فعلی نجات دهیم. بحث تهاتر سهام، فروش در بازار سهام، ادغام برخی شرکت‌ها، واگذاری به روش پیمان مدیریت، فروش دارایی‌ها یا انحلال، جذب سرمایه گذاری خارجی و تشکیل صندوق های قابل معامله در بورس را در دستور کار داریم.

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه آیا به وجود فساد اعتقاد دارید و برای جلوگیری از فساد چه کارهایی انجام داده اید؟ گفت: هیچ کس نمی تواند ادعا کند که فساد تمام شدنی است. دو گونه فسادداریم. یک نوع فسادی است که رشوه می گیرند. فساد یقه سفیدها را هم داریم که بیشتر با آن مواجه هستیم. باید یک سیستم کنترل شده و ساختارمند را برای مبارزه با فساد در دستور کار قرار دهیم. یعنی هم باید ساختارها را اصلاح کنیم و هم روی آموزش و فرهنگ کار کنیم.

ربیعی افزود: در برخی از کشورها شرایط به گونه ای است که افراد بدون پرداخت رشوه نمی توانند زندگی کنند در چنین جامعه ای برای زندگی کردن باید واژه زنده باد فساد به کار گرفته شود. نوشتن کتاب من نیز به همین دلیل بود.چند مسئله هست که به غلو و بزرگنمایی فساد ضربه می زند. در مرحله اول پدیده فساد است . فساد وجود دارد اما واقعا باید درباره  فساد به اندازه واقعی خودش بحث و بررسی صورت گیرد. در حال حاضر مشاهده می کنیم خیلی از مردم می گویند اگر ۳تا فساد حل شود مشکل ما هم حل می شود،شعار یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل می شه بارها شنیده شده است.

وی ادامه داد: منکر فساد نیستم. اما یک مسئله ای وجود دارد که فساد را عمیق می کند. برخورد سیاسی با فساد است. هر زمان که فساد به عرصه سیاسی کشانده شود عمیق می شود. مسئله دیگر این است که به فساد بایدواقعی نگاه شود. فساد واقعیتی هست که وجود دارد اصل مبارزه بافساد شفافیت است. به نوبه خودم از روزی که در وزارتخانه آمده ام برای مبارزه با فساد تلاش کرده ام.

نظام شفافیت را در شرکت ها دنبال کردم

وزیر کار گفت: نظام شفافیت رادر شرکت ها دنبال کردم. تا زمانی که سیستم ها را صاحبان اداره نمی کنند امکان بروز فساد بیشتر است. امکان تخلف هم وجود دارد. بین ساختارهای فساد ساز و فساد گسترو ساختارهای فساد سوز باید تفاوت قائل شویم.چند مسیر را به خوبی دنبال کردیم. پیش از بخشنامه های رسمی عضویت در هئیت مدیره رامحدود کردم. بازنشسته ها در هئیت مدیره ها منع شده اند. به دوستان توصیه کرده ام از دانشگاه ها تعدادی از نخبگان را درهئیت مدیره ها بیاورید تا مدیران نخبه ای تربیت شوند. بهترین راه برای اداره شرکت ها سیستم واگذاری است اما شیوه واگذاری ها بایددرست باشد به گونه ای نباشد که منجر به بیکاری کارگران شود. در حال حاضر بعد از راه اندازی سامانه @sandogh_shafaf  صد و سه  مورد پیام دریافت کردیم. ۲۳مورد از این پیام ها درباره صندوق ها بود که ۶۰درصد آن در مورد انتصاب ها بود و ۳۰درصد درباره تخلف مالی بود و ۱۰ درصد متفرقه بود. برای هر کدام از این موارد بازرس گذاشتم، اما برخی از موارد بسیار مفید بود.  اگر فردی از فساد هم خبر داشته باشد و افشا کند، شخصاً‌ امنیت شغلی وی را تضمین می کنم.

ربیعی در پاسخ به اینکه آیا در مقابله با فساد پرونده ای بوده که بررسی و به نتیجه برسد؟ گفت: با سازمان بازرسی روابط خوبی داشتیم. به طور مثال  در زمان تحریم ها در بخش پتروشیمی شرکت هایی که  وجود داشته برای اینکه پول برسد باید به شرکت هایی که نزدیک حاشیه خلیج فارس بوده می رفته و پول می آمده که مثلاً‌حدود هزار میلیارد تومان برای یک سال دست فردی می مانده است که خواب این پول بسیار بالا بوده و سودبانکی آن ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شده و تضامینی  وجود نداشته است. حدود ۳ نوع از این پرونده ها در حال حاضر در دستور کار داریم  که دنبال کرده ایم. مثال دیگر ملکی بود دربلوار ارتش برای بازنشستگان بود. روزی گزارشی به دفتر من رسید مبنی بر اینکه قرار است این ملک را ۳۲ میلیارد تومان بفروشند، جواز شهرداری را فرد به بازرسی نیاورده بود.

وی ادامه داد: این موضوع را شنیدم و در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردم. فردی که این ملک را خریداری کرده بود، سراسیمه آمد و گفت ۱۰ میلیارد تومان از من گرفته اند و بیان کرده اند می خواهیم به فلان جا بدهیم. فردی که خریداری کرده بود با تعجب سوال می کرد چطور شد این موضوع افشا شد از من پول گرفتند که جایی بیان نشود. زمانی که ما وی را به دادگاه فرستادیم درقالب ملک این بیت المال را باز گرداندیم. حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هم ارزش ملک بود که خداروشکر بازگشت. در سال ۸۸ هم در بهترین نقطه تهران ملکی بود که آن را اجاره داده بودند. از خود کارمندان آنجا اعلام کردند که این ملک را می خواهند بفروشند و در حال حاضر به میزان ۴۰میلیون تومان اجاره داده اند که اجاره آن قسمت به تنهایی حدود ۱۲۰ میلیون تومان بود.فجایع بسیاری دردوران  گذشته رخ داده بود که سبب شد بازنشستگان فشار بسیاری تحمل کنند و هر روز بر مشکلات آنها افزوده شود و به دلیل بی‌توجهی مسئولان وقت، حقوق آنها نسبت به نرخ تورم سرسام‌آور آن زمان افزایش نیافت. این شرایط باعث شد تا قدرت خریدشان کاهش پیدا کند.

این مقام مسئول درباره تخلفات در شرکت ها گفت: در چنین شرایطی تخلفات بسیاری رخ داد که می‌توان به پرونده‌هایی مانند پرونده تخلف میلیون یورویی نفتکش‌هایی که خریداری آن بدون هیچ تضمینی به یک یونانی واگذار و به بهانه بیماری‌ رها شد و از کشتی تا زمین‌های مینی‌سیتی، خیابان فرشته، عظیمیه کرج و چادگان در استان اصفهان که در دولت گذشته به‌عنوان اجاره یا فروش، به قیمتی ناچیز و حدود یک دهم بهای واقعی‌اش به برخی افراد واگذار شده بود، اشاره کرد که در دولت یازدهم با مساعدت قوه‌قضائیه و دادستانی بسیاری از آنها مورد پیگیری قرار گرفت و به نتیجه رسید.

ربیعی تصریح کرد: باید واقعیت ها را به مردم بیان کنیم. مانند پرداخت های غیر متعارف. زمانی که در جامعه بیان شد دولت یک برنامه ریزی و ساختار بندی کرد و در حال حاضر این موضوع را مدیریت می کند.حقوق و درآمدها را یک بار انجام دادیم و در حال حاضر هم در راستای مصوبه دولت به دنبال این موضوع هستیم. این پدیده وجود داشت که گاهی برخی افراد از چند محل مختلف حقوق داشت. حدود ۳ میلیارد تومان از همین رقم ها به بیت  المال برگرداندیم. در حال حاضر با ساختارهایی که دولت قرار داد در بدنه رسمی دولت پرداخت غیر متعارف نداریم ولی ممکن است در شرکت ها این اتفاق رخ دهد و ممکن است برخی از آدمها انتظاراتی داشته باشند، مثلا کسی به خود من مراجعه کرد و گفت اگر من بروم کشور همسایه انقدر پرداختی به من دارند که من عنوان کردم مقررات ما به ما اجازه می دهد این مقدار پرداختی داشته باشیم شما اگر می خواهی بروی برو.ممکن است آدمی هم پیدا شود که قیمت بالایی داشته باشد اما خیلی وقتها آدمهای ۲ – 3 میلیون تومانی ادعای ۲۰ میلیون تومانی هم می کنند.

دفاتر تهران شرکت ها را تعطیل می کنیم

وی در خصوص تعطیلی دفاتر شرکت های زیرمجموعه شستا و صندوق بازنشستگی و انتقال پرسنل به محل کارخانه ها گفت: دفاتر تهران شرکت ها باید تعطیل شود و کاری که در این خصوص در حال انجام آن هستیم کار بنیادی تری است، آگهی های ما آغاز شده و داریم از بنگاه داری خارج می شویم.این کاری است که تا پایان ۹۸ برنامه ریزی شده و ما خود را در مقام بازنشستگان کشوری و کارگری مسئول می دانیم که اموال را به نحوی که سرمایه گذاری بهتری کنیم به فروش می رسانیم.

وزیر کار با بیان اینکه مقاومت در برابر فروش این دارایی ها طبیعی است، گفت: من دو تن از معاونان خود و در هر صندوق نیز گروهذهایی را برای اینکار تعیین کردم و مسئولیت کلان این کار را نیز خودم می پذیرم.

وضع کارگران خوب نیست

ربیعی ادامه داد: این واقعیتی است که نباید کتمان کنیم که وضع کارگران خوب نیست، سالها دریافتی کارگرها از تورم عقب مانده و قدرت خرید آنها کاهش یافته، این یک واقعیت است. غالب بازنشسته های تأمین اجتماعی دریافتی چندانی ندارند، مثلا کسی که با ۱۵ سال بازنشسته شده، واقعا چیزی نمی گیرد.می گویید وضع بازنشسته ها خوب است، می گویم نه، می گویید آیا قدرت خرید کارگرها کفاف زندگی را می دهد، به خصوص کارگرانی که در شهر زندگی می کنند، می گویم نه، چرا که فقر شهری بسیار وحشتناک تر از فقر روستایی است.

وی با بیان اینکه با وجود تمامی واقعیت های موجود مسیری که می رویم درست است" گفت: در این ۴ سال با روحانی نشسته و این مسائل را به عنوان برنامه دیدیم و در بحث بازنشستگان کشوری و حقوق کارگری در سال اول ۲۵ درصد اضافه کردیم عملا ۳۱ درصد بود، سال دوم ۱۷ و خورده اضافه شد که عملا با برخی جوانب امر ۲۱ درصد بود، همینطور طی این سالها سعی کردیم این شیب را درست کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: قدرت خرید از تورم عقب مانده بود که ما تلاش کردیم در این خصوص تغییری ایجاد کنیم، اما واقعا یکباره نمی شود. من علاوه بر وزیر کار، وزیر تولید هم هستم، باید مراقب کارفرماهای نیمه جان هم باشم و نمی توانم بگویم که سال جاری حداقل دریافتی ۱٫۲ میلیون تومان را به ۲ میلیون تومان تبدیل کنیم چرا که همین کارگاه های موجود هم تعطیل خواهند شد.

ربیعی با بیان اینکه ناچاریم هم با کارفرما مدارا کنیم و هم وضعیت کارگران را در نظر بگیریم، گفت: باید با شیبی مناسب در جهت اصلاح باشیم که سال جاری هم همین موضوع را در دستور کار داریم، برای بازنشسته ها اسال ۹۶ هم پول گذاشتیم، شاید نتوانیم همسان سازی را که پول کلانی را می خواهد یکباره اجرایی کنیم اما در این جهت حرکت می کنیم، یکسال ۲۵۰۰ میلیارد تومان، سال بعد ۸۰۰ میلیارد تومان، سال جاری ۳۴۰۰ میلیارد تومان که سعی می کنیم که به صورت پلکانی تا حقوق زیر ۲٫۵میلیون تومان را افزایش دهیم.

تلاش برای افزایش قدرت خرید بازنشستگی

وی افزود: تلاش می کنیم قدرت خرید بازنستگی را افزایش دهیم و برای کارگر هم اعتقاد داریم سال جاری مزدی که برای کارگر تعیین می کنیم باید به تورم پیشی بگیرد و این قدرت خرید ضعیف شده جامعه کارگری و بازنشستگی را بتوانیم برگردانیم.ما دنبال پاک کردن واقعیت ها نیستیم بلکه همدردی می کنیم و دنبال حل مسائل هستیم، از سال ۹۶ اعمال کردیم که ۳٫۲ درصد دریافتی ممدجویان اضافه شده که بار مالی آن برای ما سالی ۳ هزار میلیارد تومان است و درخواست کردیم ۷ هزارمیلیارد تومان دیگر هم اختصاص یابد.

وزیر کار برای همکاری با برنامه های تلویزیونی چون پایش در جهت شفاف سازی امور و پیگیری مسائل مردمی اعلام آمادگی کرد و گفت: اگر نیاز باشد گروهی را برای این امر و پاسخگویی به مسائل مربوطه تعیین می کنم و مشکلات را برای هر کس که بتوانیم حل کنیم.همیشه نباید دنبال پیاده سازی راهکارهای کلان بود، گاهی می توان با انجام کارهای کوچک تر و ایجاد موفقیت های کوچک، راه های بسیاری را در جامعه گشود و وزارت کار این آمادگی را دارد که در جهت پاسخگویی به رفع مشکلات مردم همکاری کند.

ربیعی افزود: میل به موفقیت در بچه های امروز کم شده و گاها ناامیدی جای آن را گرفته در حالی که ما باید این را نهادینه کنیم که می توانیم موفق عمل کنیم و موفق باشیم، دهه شصتی ها نعمتی برای ما هستند که می توانند موتور تحرک اقتصادی باشند، آشتی کنند با ابتکار به خرج دادن و مهارت آموزی و افراد بسیاری هستند که با کارهایی ساده توانستند اشتغال زایی کنند و ما هم باید شرایط موفقیت را برای جوانان فراهم کنیم.

انتهای پیام

کد کوتاه شده لینک :

http://bankdaran.com/?p=56349
برچسب ها :
دیدگاه کاربران
*

ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

*

از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

*

از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

*

نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


ارسال دیدگاه

*

*

*

پربازدیدترین ها
 • روز
 • هفته
 • ماه
 • سال
 • آخرین اخبار بانکداری

  عضویت داریوش محمدی در هیات مدیره بیمه میهن تایید شد

  پرداخت ۴۰ درصد خسارت صنعت بیمه در زلزله کرمانشاه از سوی بیمه البرز

  سمینارمدیریت کلان داده در سالن همایش‌های بانک پارسیان برگزار شد

  ۴۰ هزار دانش‌آموز کارت بانکی صادرات گرفتند

  تحلیل رئیس کمیته فقهی سازمان بورس از لایحه بودجه ۹۸

  بررسی انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بیمه سرمد با سازمان منطقه آزاد کیش

  ارتقاء سود آوری از برنامه های راهبردی بانک است

  لزوم تایید صلاحیت مدیران بانکی توسط بانک مرکزی

  عملیات انتقال وجه در سامانه ساتنا بدون محدودیت است.

  دلایل رعایت الزامات امنیتی اپ‌های موبایلی

  با تبدیل سپهر کارت صادرات به کارت سوخت برنده جایزه شوید

  دومین همایش راهبردی خراسان شمالی برگزار شد

  مجوز اعطای ۱۴.۸میلیارد دلار تسهیلات برای ۲۰ بانک صادر شد

  ستاد تنظیم بازار قیمت‌های جدید لبنیات را اعلام کرد

  بازدید عضو هیات مدیره بانک صادرات از شعبه تبریز بیمه سرمد

  برتری نیروی کاهشی بر عوامل افزایشی ارز

  محکومیت مدیر موسسه ثامن الحجج به ۱۵ سال حبس

  سقوط بیت‌کوین به قعر یک‌ساله

  وام ساخت مسکن ۱۱۰ میلیون تومان شد+میزان سود

  شرایط جدید افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال

  جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎‌های بانکی اعلام شد

  ارز دانشجویی چگونه تأمین خواهد شد؟

  راه اندازی پلت فرم سرمایه گذار و سرمایه پذیر

  آخرین خبرها از پیگیری مشکلات موسسات غیرمجاز

  چک تضمینی بازار سیاه ارز را فلج کرد

  مزایده اموال بانک ایران زمین

  هم اصلاح نظام بانکی ضرورت دارد هم عدم تضعیف بانک ها

  ترکان هم استعفا داد + علت

  آغاز تعاملات بانکی ایران و چین از فردا

  روزهای آرام بازار ارز ادامه دارد

  تعیین تکلیف ۳ هزار میلیارد ریال از املاک مازاد بانک ملّی

  مبنای نرخ ارز در بودجه ۹۸

  بخشنامه تسویه اضافه برداشت بانک‌ها قابلیت اجرا ندارد

  مجوز اعطای ۱۴٫۸میلیارد دلار تسهیلات برای ۲۰ بانک

  مدیران ارشد گروه ملت از سایت تولید شرکت توسن‌تکنو بازدید کردند

  هند و امارات نیز دلار را کنار گذاشتند

  بانک رفاه مفتخر به دریافت جایزه تعالی منابع انسانی شد

  بازار سرمایه وارد معاملات مسکن خواهد شد

  شرایط رفع سوءاثر از چک برگشتی اعلام شد

  ارزش یوآن در برابر دلار ضعیف‌تر می‌شود

  هند مقصد اول جهان برای دریافت حواله شد

  تحول «بیمه سامان» در زیرساخت عملیات بیمه گری

  اما و اگر نماینده مجلس و کارگزار سابق درباره فروش مبهم نفت‌ در بورس

  شرایط افتتاح حساب بانکی افراد زیر ۱۸ سال اصلاح شد

  نرخ ارز در بازار واقعی نیست

  شرایط افتتاح حساب بانکی افراد زیر ۱۸ سال تغییر کرد

  برای سرمایه‌گذاری نقره بخرید

  ​۴٠ هزار دانش‌آموز کارت بانکی «سپهر دانش» گرفتند

  بانک سرمایه ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری دارد

  تاثیر سیاست‌های بانک مرکزی در ثبات بازار ارز

  قدردانی استاندار خراسان جنوبی از رئیس شعبه بیرجند بانک توسعه صادرات

  پیش بینی امروز بورس و چند صنعت + وضعیت دیروز بازار

  کشتی آرای: سکه ۲۱۰ هزار تومان گران شد

  پست بانک، بانک توسعه ای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است

  پست بانک، بانک توسعه ای حوزه فناوری اطلاعات است

  ساخت دو مجتمع جدید پتروشیمی در استان هرمزگان با ۶ متقاضی

  تاکید رییس کل بانک مرکزی بر تقویت ارزش پول ملی

  ادامه همکاری فین‌تک‌ها و بانک‌ها چگونه خواهد بود؟

  عملیات تروریستی چابهار منجر به زخمی شدن سه کارمند بیمه دانا شد

  بیت‌کوین به کمتر از ۳۵۰۰ دلار سقوط کرد

  اطلاعیه توزیع گواهینامه سپرده سهام شرکت بیمه سرمد

  تامین ۶.۸ میلیارد یورو ارز بابت واردات در سامانه نیما

  کشف زمان انفجار مجدد ارزهای دیجیتال

  دعوت به مجمع عمومی بانک پاسارگاد

  تداوم بنگاهداری بانک ها

  تفاهم نامه شورای عالی مناطق آزاد با بانک ملت برای توسعه گردشگری

  بانک صادرات سال ٩٨ را با سود می بندد

  دستور رهبر معظم انقلاب به تقویت ارزش پول ملی و سرمایه تولید

  معرفی "بیمه نامه عمراندوخته دار امید" بیمه کارآفرین در آستانه روز بیمه

  گام موثر بانک ملی برای کنترل پایه پولی

  تحلیل تکنیکال سطح حمایتی و مقاومتی طلا

  درآمدهای بانک سینا ۲۹ درصد رشد کرد

  دلار ۱۱هزار تومانی حبابی است

  تشخیص پولشویی با تحلیل تراکنش‌های بانکی ممکن است/ ۵G، اینترنت اشیا،یارانش ابری و زنجیره بلوکی؛ در اولویت کاری پژوهشکده

  تبلیغات
  طراحی سایت سئو