بانکداران
خبر فوری :
منو اصلی

کد خبر: 81250

تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰

برگزاری همایش سراسری مدیران ستادی بانک کارآفرین

– همایش سراسری مدیران ستادی و روسای شعب بانک کارآفرین در سراسر کشور، روز پنجشنبه هشتم آذرماه، با حضور اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و معاونان وی، مدیران ستادی و روسای شعب سراسر کشور برگزار شد. به گزارش گروه بانک و بیمه ، در این همایش حمید تهرانفر مدیرعامل بانک، طی سخنانی با بیان برخی متغیرهای ...

همایش سراسری مدیران ستادی و روسای شعب بانک کارآفرین در سراسر کشور، روز پنجشنبه هشتم آذرماه، با حضور اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و معاونان وی، مدیران ستادی و روسای شعب سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه ، در این همایش حمید تهرانفر مدیرعامل بانک، طی سخنانی با بیان برخی متغیرهای اقتصادی کشور و تبیین استراتژی‌ها و اولویت‌های بانک در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات اقتصادی موجود در کشور و تحریم‌های سختی که متأسفانه اقتصاد کشور و به‌ویژه سیستم بانکی متأثر از آن است، بانک کارآفرین تلاش می‌کند همچون گذشته مسیر رشد و توسعه خود را پیدا کرده و از بحران‌ها به‌سلامت عبور کند، و با فائق آمدن بر مشکلات و فشارها، کارنامه مطلوب و قابل قبولی ارائه کند.

برگزاری همایش سراسری مدیران ستادی بانک کارآفرین

وی افزود: به یاری خداوند و با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دقیق، مشکلات موجود را که البته بزرگ و لاینحل نیستند، برطرف خواهیم کرد و همچون گذشته در زمره بانک‌های پیشتاز در عرصه بانکی خواهیم بود.

تهرانفر با تشریح وضعیت دشوار اقتصادی کشور در شرایط حاضر و به‌ویژه پس از تحریم‌های جدیدی که توسط دولت آمریکا اعمال‌شده است، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در برهه خاصی از شرایط سخت اقتصادی قرار گرفته‌ایم؛ اما نباید فراموش کنیم که با توجه به تهدیدها، مشکلات و محدودیت‌های ایجاد شده، باید از فرصت‌های به وجود آمده استفاده کرد. اصولاً سازمانی هوشمند و خلاق محسوب می‌شود که تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و در شرایط سخت بهترین تصمیمات را برای مدیریت بحران‌های موجود اتخاذ کند.

وی با اشاره به مشکلات ساختاری اقتصاد کلان کشور تصریح کرد: متأسفانه بیماری مزمن اقتصاد کشور انبساط نقدینگی و تورم فزاینده‌ای است که سیاست‌گذاران پولی کشور در برهه‌های مختلف با آن مواجه هستند. انبساط پولی به طور قطع در مقاطع مختلف موجب افزایش تورم شده و از این بابت مشکلات زیادی در اقتصاد کشور به وجود آمده است.
وی همچنین افزود: پس از برجام دوره طلایی در اقتصاد کشور به وجود آمد و کشورهای زیادی از جمله کشورهای اروپایی برای انجام تبادلات و معاملات بانکی با ایران استقبال خوبی داشتند. فضای امیدوارکننده و بسیار خوبی در کشور فراهم شده بود، اما متأسفانه با تصمیم ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام، این دوره ادامه پیدا نکرد و ما در مرحله دشواری قرار گرفتیم.

مدیرعامل بانک کارآفرین با اشاره به استراتژی بانک کارآفرین خاطرنشان کرد: از ابتدای تأسیس بانک کارآفرین بنای مدیران بانک تمرکز بر بانکداری کلان و شرکتی بود که در زمان خود ایده منحصربه‌فرد و بدیعی بود. اما در سالیان اخیر و با توجه به تغییر و تحولات اقتصادی و مشکلاتی که اقتصاد کشور درگیر آن است، ناچار به تغییر تدریجی برخی از سیاست‌های خود هستیم؛ زیرا به دلیل رکود تورمی و نامناسب بودن وضعیت تولید، مشتریان عمده با مشکلات بزرگی مواجه هستند. بنابراین باید در پرتفوی مربوط به اعطای تسهیلات، تغییراتی ایجاد کنیم و اعتبارسنجی صحیح و دقیقی از مشتریان داشته باشیم.

تهرانفر با تقدیر از زحمات و تلاش‌های کارکنان بانک کارآفرین تصریح کرد: خوشبختانه در چند ماه اخیر فرصت بازدید از برخی شعب بانک در شهر تهران فراهم شد و بنده افتخار پیدا کردم با تعدادی از همکاران از نزدیک دیدار کنم. فرصت مغتنمی برای بنده ایجاد شد و به‌عنوان مدیرعامل بانک از نزدیک با همکارانی آشنا شدم که بسیار توانمند، متخصص، مشتری‌مدار و قانونمند هستند. ان‌شاءالله با ادامه سیاست بازدید از شعب بانک، از نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های همکاران مطلع خواهم شد و با کمک یکدیگر در جهت بهبود عملکرد کلی بانک گام برخواهیم داشت.

در ادامه این همایش مسعود عزمی معاون مدیرعامل در امور بانکی با تبیین شرایط اقتصادی و تاثیر آن بر سیستم بانکی کشور، خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی خاصی بر کشور حکم‌فرما است و طبیعی است که سیستم بانکی کشور نیز متاثر از این شرایط اقتصادی باشد.

معاون مدیرعامل در امور بانکی شعب بانک کارآفرین را مزیت رقابتی این بانک در مقایسه با بانک‌های دیگر برشمرد و تاکید کرد: باید از این مزیتی رقابتی ارزشمند بهره ببریم. شعب بانک کارآفرین از لحاظ تکریم مشتریان و مشتری‌مداری زبانزد هستند. این مسئله به وفاداری مشتریان به بانک کمک زیادی خواهد کرد و در نهایت به رشد منابع بانک منجر می‌شود.
بر اساس این گزارش محمدرضا خورسندی معاون مدیرعامل در امور ارزی و بین‌المللی با اشاره به تحولات اقتصادی اخیر و دور جدید تحریم‌های آمریکا و تأثیر آن بر بازار ارز، خاطرنشان کرد: تغییر و تحولات در این حوزه، آثار روانی خاص خود را در جامعه بر جا می‌گذارد و به همین دلیل هم این روزها بحث ارز نه‌تنها برای سیستم بانکی، بلکه برای مردم نیز به مقوله غالبی تبدیل شده است.

خورسندی در ادامه خاطرنشان کرد: به‌هرحال در شرایط خاصی از اقتصاد کشور به سر می‌بریم و باید تلاش کنیم تهدیدهای به وجود آمده در نتیجه تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم. بنابراین مدیریت ارزی و بین‌الملل بانک باید تمهیدات لازم را برای عبور از مشکلات و تنگناهای موجود در نظر بگیرد تا در این مقطع با کمترین تبعات و آثار نامطلوب مواجه شویم.
در ادامه این همایش افشین کریمی معاون مدیرعامل در امور اجرایی با اشاره به روش‌های مختلف جذب منابع در بانک‌ها تصریح کرد: ارائه خدمات متنوع، روش موثر و پایداری برای جذب و وفادارسازی مشتری است. یعنی محصولات و خدماتی تعریف و طراحی کنیم که نیازهای مشتریان را برطرف کنند.

کریمی تاکید کرد: جذب منابع از طریق ارائه خدمات کاربردی و مورد نیاز، موجب ماندگاری و وفاداری مشتریان در بانک خواهد شد. به عبارت دیگر این روش به قفل شدن مشتری (customer locking) منجر خواهد شد و مشتری به آسانی بانک را ترک نخواهد کرد. مزیتی که به هیچ وجه نباید آن را نادیده گرفت.

 معاون مدیرعامل در امور اجرایی در بخش پایانی سخنان خود افزود: کارآفرین بانک کوچک و در عین حال چابکی است. این نقطه قوت بانک کارآفرین است که اگر از آن استفاده نکنیم، می‌تواند به یک تهدید جدی تبدیل شود. چرا که تغییرات محیط پیرامون ما، اثرات شدیدی بر محیط کسب و کار خواهد گذاشت و نداشتن آمادگی برای مواجهه با این تغییرات، ما را بیش از سایر رقبا تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در ادامه نادر حسن‌زاده مدیر امور مالی بانک کارآفرین، طی گزارشی به بررسی و مقایسه عملکرد بانک‌های کشور در سال جاری در بخش‌های مختلف پرداخت. وی همچنین وضعیت مالی بانک را برای مدیران ارشد بانک تشریح و تبیین کرد.

بر اساس این گزارش در این همایش همچنین پنلی با موضوع بررسی و ارزیابی پارامترهای موثر بر سودآوری عملیات بانکی تشکیل شد. اسمعیل برزنونی مدیر امور شعب بانک کارآفرین که ریاست این پنل را برعهده داشت، طی سخنانی تصریح کرد: در خصوص سودآوری عملیات بانکی پارامترهای مستقیم و غیرمستقیمی وجود دارد. در پارامترهای مستقیم مواردی همچون تجهیز منابع، نرخ تجهیز، تسهیلات اعطایی و… تاثیرگذار هستند که این مسائل اصولاً دغدغه اصلی شعب نیز هستند.

وی همچنین افزود: همه همکاران به ویژه کارکنان شعب بانک کارآفرین تلاش می‌کنند با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور که به طور مستقیم بر عملکرد بانک‌ها موثر است، عملکرد قابل قبول و کارنامه مثبتی را ارائه دهند.

در ادامه این پنل روسای شعب حاضر در جلسه، دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص روش‌های سودآوری در بانک مطرح کردند.

کد کوتاه شده لینک :

http://bankdaran.com/?p=81250
دیدگاه کاربران
*

ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

*

از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

*

از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

*

نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


ارسال دیدگاه

*

*

*

پربازدیدترین ها
 • روز
 • هفته
 • ماه
 • سال
 • آخرین اخبار بانکداری

  افزایش ۱۲٫۴ درصدی درخواست ساخت مسکن در بهار ۹۷

  نقش کلیدی پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی

  نقدینگی از مرز یک‌هزار و ۶۹۳ هزار میلیارد تومان گذشت

  وزیر اقتصاد از عرضه ۶۰ میلیون یورو در نیما خبر داد/بازار آزاد در حال حرکت به سمت نرخ تعادلی است

  جوایز وین‌کارت سنگین‌تر شد

  قدردانی سازمان پدافند از بانک رفاه

  تحویل ٨٠ باب منزل مسکونی ساخته شده توسط خیرین بانک صادرات ایران در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

  شرایط فروش یک شاسی بلند دیگر مشخص شد

  پیش بینی آینده درخشان برای بانک کشاورزی

  قیمت طلا و سکه غیر قابل پیش‌بینی شد

  بانک رفاه حامی سمینار جراحان قلب و ریه شد

  واحدهای مسکونی در استان گلستان تحت پوشش بیمه سرمد قرار گرفتند

  پیش بینی"ای بی ان" درباره قیمت نقره

  راهکار وزارت راه و شهرسازی برای مهار قیمت مسکن

  اعلام نرخ مواد خوراکی توسط بانک مرکزی

  خوش بینی به روند قیمت فلزات گرانبها

  ناظر بازار سهام فرانسه (AMF)، چهار وب سایت رمزنگاری فرانسوی را در لیست سیاه قرار داد.

  جزئیات پرداخت ارز دانشجویی اعلام شد

  ابلاغ موارد تکمیلی دستورالعمل خرید و فروش ارز به صرافی‌های مجاز

  صراف‌ها مشتری ندارند!

  تزریق ۴۰ میلیارد دلاری قطر به بانک‌ها برای خنثی شدن تحریم عربی

  ارائه خدمات بانکی به نابینایان

  مصوبه مثبت مجلس برای شرکت های خدمات پرداخت بورسی و بانک ها

  خوش بینی ولس فارگو نسبت به روند قیمت فلزات گرانبها

  پل عبور از ناترازی بانکی

  تحویل ۸۰ خانه ساخته شده توسط خیرین بانک صادرات

  مبادلات بانکی ایران و چین در پیچ و خم

  ابلاغ موارد تکمیلی دستورالعمل خریدو فروش ارز

  شکست مقاومت بازار سکه

  رونمایی از نسل جدید خودپرداز فراهوشمند بانک ملی (BTM)

  حضور شرکت چاپ و نشر بانک ملی در نمایشگاه بین المللی چاپ

  دولت از خریداران سکه، طلا و ارز مالیات بگیرد

  تفاوت موسسه‌ مالی با بانک در چیست؟

  تفاوت ۳۶ درصدی سود یک پتروشیمی در گزارش حسابرسی شده

  حلقه مفقوده اعتماد در ادغام بانک‌ها

  چشم انداز روشن بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران

  مروری بر عملکرد بیمه شخص ثالث و مازاد بیمه معلم

  شبکه فروش می تواند با کمک استارت آپ ها بازارهای جدیدی را خلق کند

  ابزار جدید بورس با ۷ صنعت بزرگ / چند و چون، مزایا و نکات مهم

  "با تدبیر و انسجام از مشکلات عبور می کنیم"

  دسترسی ۱۵ بانک مرکزی به فن‌آوری دیجیتال

  تیم کشتی بیمه رازی به عنوان قهرمانی جهان دست یافت

  ارمغان حمایت بانک صادرات برای کشور

  گزارش عالی پرجمعیت ترین شرکت بورس با جهش ۷۰۹ درصدی سود

  بانک ملی ۶۰ هزار فقره تسهیلات مضاربه پرداخت کرد

  FATF تصویب می‌شود

  پرداخت ۶۰ هزار تسهیلات مضاربه در بانک ملی

  کیف پول الکترونیک، محصول نوین بانک ملی

  ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک با سرمایه بلاکچین

  عملکرد شرکتهای بیمه در سال ۹۶ اعلام شد

  بازدید رئیس کل بیمه مرکزی از شرکت بیمه دی

  بانک شهر پشتوانه طرح های توسعه ای در کلانشهرها

  واکنش به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی

  توضیح ۸ شرکت بورسی و فرابورسی در روز ریزش ۸۶۰ واحدی شاخص

  تصمیم گیرندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی

  خریداران مسکن ۶ ماه صبر کنند

  دلار واقعی،‌ زیرساخت افزایش تولید

  استفاده از ظرفیت زیرساخت‌های فناورانه برای اعمال سیاست‌های نظارتی

  بحرین به دنبال تبدیل شدن به هاب بانکداری خاورمیانه/جزئیات راه‌اندازی ارزرمز مشترک امارات و عربستان

  اعلام زمان واریز یارانه آذرماه

  سرمایه گذاری در بازار طلا افزایش می یابد

  تامین سرمایه بنگاه های اقتصادی با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

  اختلال موقت در ارائه خدمات بانک سینا

  آیابساط بازار چندنرخی جمع می شود؟

  پرداخت ۹ میلیارد و ۹۴۶ میلیون ریال به زیان‌‌دیده خراسانی

  تماس‌ با عنوان قرعه کشی و درخواست اطلاعات بانکی کلاهبرداری است

  عوامل موثر بر تغییر روند بازار سهام و پیش بینی عملکرد شرکت ها در میاندوره سوم

  یک‌میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفت

  نرخ جدید سود سپرده‌ بانک‌های خصوصی ۲۰ درصد شد

  یک‌میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است

  پولشویی از طریق چک های تضمینی و کارت های بانکی متوقف شد

  ۶۵ درصد بیمه شدگان تأمین اجتماعی کمتر از ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی دارند

  بی طرفی شرط موفقیت اجرای مبادلات بین‌المللی بر پایه بلاک‌چین

  تیزر بانک ملی در جشنواره LAMPA روسیه اول شد

  تبلیغات
  طراحی سایت سئو