جزئیات کامل فروش اوراق سپرده ریالی و ریالی مبتنی بر ارز/ از کدام بانک‌ها اوراق سپرده بخریم؟

جزئیات کامل فروش اوراق سپرده ریالی و ریالی مبتنی بر ارز/ از کدام بانک‌ها اوراق سپرده بخریم؟

نرخ ریالی موردمحاسبه در زمان خرید اوراق گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز، بر اساس میانگین یک ماه قبل قیمت ارز طبق سامانه رسمی ارزی (سنا) محاسبه می‌شود.

فروش اوراق گواهی سپرده ریالی و مبتنی بر ارز

فروش اوراق گواهی سپرده، اوراق گواهی مبتنی بر ارز و طرح پیش‌فروش سکه بهار آزادی از صبح فردا (۲۸ بهمن ۹۶) در شعب منتخب بانک‌ها آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک‌های عامل فروش، نسبت به خرید اوراق و یا پیش‌خرید سکه اقدام کنند. طبق اعلام بانک مرکزی این طرح به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.
 

اوراق گواهی سپرده ریالی با نرخ سود ۲۰ درصد

طبق اعلام بانک مرکزی، اوراق گواهی سپرده ریالی با نرخ سود ۲۰ درصد که به‌صورت ماهیانه پرداخت می‌شود، به میزان نامحدود در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. سررسید این اوراق یک‌ساله خواهد بود و در صورت انصراف مشتری قبل از موعد مقرر یک‌ساله، اوراق با سود ۱۴ درصد از سوی بانک صادرکننده بازخرید می‌شود.
 

 اوراق گواهی ریالی مبتنی بر ارز با نرخ سود ۴ و ۴٫۵ درصد

در این طرح اوراق گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز با سررسیدهای یک و دوساله به فروش می‌رسد. نرخ ریالی موردمحاسبه در زمان خرید اوراق گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز، بر اساس میانگین یک ماه قبل قیمت ارز طبق سامانه رسمی ارزی (سنا) محاسبه می‌شود. نرخ سود اوراق گواهی مبتنی بر ارز برای سررسید یک‌ساله ۴ و برای سررسید دوساله ۴٫۵ درصد خواهد بود که در زمان سررسید یک و یا دوساله، به‌صورت ارز و یا معادل ریالی آن به نرخ میانگین یک هفته قبل سامانه سنا به صاحب اوراق پرداخت خواهد شد. نرخ سود بازخرید اوراق مبتنی بر ارز قبل از موعد، به‌صورت سود سپرده کوتاه‌مدت ریالی (۱۰ درصد) محاسبه و پرداخت می‌شود.
 

کدام بانک‌ها اوراق سپرده ریالی و مبتنی بر ارزش می‌فروشند؟

طبق اعلام بانک مرکزی طرح فروش اوراق سپرده ریالی و اوراق سپرده ریالی مبتنی بر ارز از صبح فردا آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به‌تمامی شعب بانک‌های ملی، سینا، ملت، رفاه، صادرات، تجارت، سپه، اقتصاد نوین، سامان، موسسه ملل، سرمایه، شهر، آینده، کارآفرین، ایران‌زمین، توسعه تعاون، دی، انصار و پارسیان نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند.
 

پیش‌فروش سکه بهار آزادی

طبق اعلام بانک مرکزی طرح پیش‌فروش سکه بهار آزادی فقط در شعب منتخب بانک ملی صورت می‌گیرد. در این طرح، پیش‌فروش سکه بهار آزادی با سررسید شش‌ماهه به قیمت یک‌میلیون و چهارصد هزار تومان و پیش‌فروش با سررسید یک‌ساله به قیمت یک‌میلیون و سیصد هزار تومان صورت خواهد گرفت. در این طرح، برای انصراف دهندگان پیش‌خرید سکه نرخ سودی در نظر گرفته نشده است.
 

نظرات شما