بانکداران
خبر فوری :
منو اصلی

کد خبر: 55169

تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷

خوش‌ترین، دوستانه‌ترین و مقرون ‌به‌صرفه‌ترین شهرهای دنیا/ عکس

در نظر سنجی که توسط Tapestry Researchانجام شده است، ۱۵ هزار نفر از مردم در ۳۱ شهر مختلف، خوش‌ترین و هیجان‌انگیزترین شهرهای دنیا را انتخاب کرده‌اند. عصر بانک؛در این نظر سنجی از ساکنان این شهرها درباره جنبه‌های مختلف زندگی سوال شده است که از جمله آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد: غذا، نوشیدنی، فرهنگ، ...

در نظر سنجی که توسط Tapestry Researchانجام شده است، ۱۵ هزار نفر از مردم در ۳۱ شهر مختلف، خوش‌ترین و هیجان‌انگیزترین شهرهای دنیا را انتخاب کرده‌اند.

عصر بانک؛در این نظر سنجی از ساکنان این شهرها درباره جنبه‌های مختلف زندگی سوال شده است که از جمله آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد: غذا، نوشیدنی، فرهنگ، دوستی، مقرون به صرفه بودن، شادی و شور زندگی.

همچنین از فاکتورهای کلیدی که معیار مردم برای هیجان انگیز نامیدن شهر آنها محسوب می‌شود می‌توان از مواقعی که بیرون از خانه غذا می‌خورند تا افتخار کردن به شهری که از آن می‌آیند نام برد.

با این ۳۱ شهر که در این نظر سنجی رتبه بندی شده‌اند آشنا شوید؛

۳۱- استانبول (۸۷٫۱)

شهروندان استانبول به شهر منحصر به فرد خود و تاریخ آن افتخار می‌کنند اما این به معنای رضایت کامل آنها از محتوای زندگی‌شان نیست. فقط نیمی از مردم استانبول گفته‌اند که در ۲۴ گذشته خود احساس شادی و خوشبختی داشته‌اند.

۳۰- سنگاپور (۹۸٫۷)

شاید ساکنان سنگاپور صحنه فرهنگی این شهر را در رتبه‌بندی بالایی قرار ندهند اما آنها بابت امنیت شهری خود و اینکه می‌توانند خیلی راحت شب‌ها در شهر قدم بزنند خوشحال هستند و این موضوع برایشان ارزشمند است.

۲۹- بوستون (۱۰۳٫۷)

بوستون یکی از شهرهایی است که کمترین رتبه را در مقرون به صرفه بودن و زندگی شبانه دارد اما شهروندان بوستون برای احساس شادی خود در این شهر نمره بالایی را انتخاب می‌کنند و بیش از نیمی از آنها همسایه‌های خود را با اسم می‌شناسند.

۲۸ – دوبی (۱۰۵٫۳)

با وجود جاذبه‌های بسیار این شهر، دوبی یکی از طولانی‌ترین ساعات کار در این لیست را به خود اختصاص می‌دهد (۴۶ ساعت در هفته)؛ متوسط هزینه یک شام بیرون از خانه در دوبی ۱۶۷ دلار می‌شود.

۲۷- سیدنی (۱۰۶٫۱)

با وجود اینکه مردم سیدنی فکر می‌کنند این شهر کمبودهایی از جمله کمبود رستوران خوب دارد اما شهروندان این شهر از استرالیا زندگی سالمی دارند. بر اساس آمار ۶۶ درصد ورزش در هفته گذشته و ۳۸ درصدی که هرگز به سمت مواد مخدر نرفته‌اند زندگی مردم این شهر را در بین سالم‌ترین‌ها قرار داده‌ است.

۲۶ – میامی (۱۰۷٫۹)

شلوغ‌ترین و پرهمهمه‌ترین رستوران‌ها در شهر میامی یافت می‌شود به طوریکه این شهر در این زمینه یک رکورددار در دنیا به حساب می‌آید. با این حال حمل و نقل عمومی در میامی ضعیف است به طوریکه ۵۲ درصد مردم از این بابت گلایه دارند و می‌گویند از این وضعیت متنفر هستند. میامی در این شاخص منفی رتبه بالایی دارد.

۲۵ – هنگ کنگ (۱۰۹٫۶)

۷۵ درصد شهروندان می‌گویند سرویس حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ عالیست. این شهر همچنین در بین بزرگترین شهرهایی قرار می‌گیرد که جمعیت افرادی که در آن رستوران می‌روند قابل توجه است.

۲۴-مسکو (۱۱۰٫۲)

شاید شهروندان مسکو بر این عقیده باشند که این شهر خیلی فضای دوستانه و خودمانی ندارد، اما می‌گویند بیشترین امکان‌ها برای گردش‌های شبانه در این شهر وجود دارد به طوریکه یک سوم جمعیت مسکو بعد از نیمه شب می‌خوابند. این بدان معناست که مسکو شب‌های زنده و پر نشاطی دارد.

۲۳- بانکوک (۱۱۱٫۰)

در این نظر سنجی بانکوک به عنوان پایتخت غذاهای خیابانی در جهان شناخته شده است آن هم با مردمی که به طور میانگین ۴۲ بار در سال ایستاده غذا می‌خورند. بانکوکی‌ها همچنین آمار بیشترین رستوران رفتن را به خود اختصاص داده‌اند. به طوریکه ۹۴ درصد آنها در این نظر سنجی گفته‌اند هفته گذشته به رستوران رفته‌اند.

۲۲ – واشنگتن دی سی (۱۱۱٫۳)

این شهر یکی از بیشترین استفاده‌ها از اپلیکیشن‌های دوست‌یابی را به خود اختصاص داده است. واشنگتن در عین حال یکی از پر استرس‌ترین شهرها در این لیست شناخته می‌شود.

۲۱- پکن (۱۱۳٫۰)

پکن شاید یکی از هیجان انگیز‌ترین شهرها باشد اما رفت و آمد در این شهر بسیار زمان‌بر است. ۶ درصد از شهروندان پکن روزانه دو الی سه ساعت را صرف رفت و آمد در شهر می‌کنند.

۲۰ – زوریخ (۱۱۵٫۳)

مردم این شهر سوپر فعال هستند! شهروندان زوریخ بیش از مردمان هر شهر دیگری ورزش می‌کنند.

۱۹ – لس‌آنجلس (۱۱۶٫۸)

لس‌آنجلس یک صحنه فرهنگی پر رونق و البته مملو از رستوران‌های تاکو است اما شهروندان لس‌‌آنجلسی می‌گویند این شهر یکی از سخت‌ترین‌ها برای دوستیابی محسوب می‌شود.

۱۸ – توکیو (۱۱۷٫۷)

مردم توکیو عاشق غذاهایشان هستند. آنها بیش از مردمان هر شهر دیگری در این لیست به رستوران می‌روند.

۱۷ – برلین (۱۱۹٫۲)

۸۳ درصد از مردم برلین همسایه کناری خود را به اسم می‌شناسند، یک عدد بزرگ در مقایسه با میانگین ۵۵ درصد جهانی که توضیح می‌دهد چرا آنها از تنها‌ترین مردمان هستند. شهروندان برلین دوست دارند اوقات خود را در خانه بگذرانند. به این ترتیب برلین از جمله شهرهایی است که مردمان آن کمترین میزان حضور و غذا خوردن در رستوران را در دنیا به نام خود ثبت کرده‌اند.

۱۶ – سان‌فرانسیسکو (۱۱۹٫۴)

شهری مملو از رستوران‌های شلوغ و پرهیاهو با وعده صبحانه و شهروندانی که می‌گویند احساس می‌کنند آزاد هستند تا خودشان باشند. اگر سان‌فرانسیسکو در این رتبه قرار گرفته به دلیل نمره ضعیف در امنیت و مقرون به صرفه بودن این شهر است.

۱۵ – شانگهای (۱۱۹٫۵)

شاید شهر ارزانی نباشد اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توان در شانگهای انجام داد. مردم شانگهای معتقدند پیدا کردن عشق در این شهر سخت است اما ۷۹ درصد آنها می‌گویند معاشرت‌ها و ملاقات‌های ساده و بی‌دغدغه در این شهر آسان‌ است.

۱۴ – مکزیکو سیتی (۱۲۱٫۲)

مردم مکزیکو سیتی بیش از شهروندان دیگر شهرها در فرهنگ غرق شده‌اند. آنها ۷۶ مرتبه در سال به تیاتر، گالری‌، سینما، موزه و جشنواره‌ها می‌روند.

۱۳- پاریس (۱۲۴٫۹)

پاریس، شهر عشاق یکی از شهرهای این لیست است که مردمان آن حسابی با فعالیت‌های فرهنگی زندگی می‌کنند.

۱۲ – آستین (۱۲۵٫۳)

شهر شماره یک در موزیک زنده و یکی از بهترین‌ها در رستوران. آستین یکی از بهترین مکان‌ها برای برگزاری‌ جشنواره‌هاست. رفت و آمد و البته ترافیک در آستین بسیار کوتاه است. رفت و آمد در آستین به طور میانگین ۲۲ دقیقه زمان می‌برد.

۱۱ – ادینبورگ (۱۲۸٫۲)

شهروندان شهر ادینبورگ خوب می‌دانند چطور باید خودشان را سرگرم کنند و از اوقاتشان استفاده کرده و لذت ببرند.

۱۰ – بارسلونا (۱۲۸٫۴)

مردم شهر بارسلون به طور میانگین ۷۱ روز در سال را مشغول فعالیت‌های فرهنگی هستند. بارسلون همچنین یکی از شهرهایی در دنیاست که شهروندانش بیشتر حضور در رستوران‌ها را به نام خود ثبت کرده‌اند.

۹ – فیلادلفیا (۱۲۹٫۲)

مردم فیلادلفیا شهر خود را به عنوان مقرون به صرفه‌ترین شهر در دنیا معرفی می‌کنند. در عین حال آنها از فیلادلفیا به عنوان یکی از لذت‌بخش‌ترین شهرها برای زندگی نام می‌برند. یکی از کوتاه‌ترین زمان‌های رفت و آمد در این لیست به فیلادلفیا اختصاص دارد؛ فقط ۲۴ دقیقه.

۸ – لیسبون (۱۳۰٫۲)

مردم لیسبون خیلی زیاد بیرون از خانه غذا می‌خورند، با خانواده وقت می‌گذرانند و معتقدند دوستیابی و پیدا کردن عشق در این شهر آسان است. یک گردش شبانه در لیسبون به طور میانگین ۴۶ دلار هزینه دارد.

۷- منچستر (۱۳۰٫۹)

معاشرت اجتماعی همراه نوشیدن چای یکی از عادت‌های مردم منچستر است. آنها از این لحاظ در صدر قرار می‌گیرند که نمی‌توانند ۲۴ ساعت را بدون چای سپری کنند!

۶ – مادرید (۱۳۱٫۱)

یکی از بهترین شهرها به لحاظ فرهنگی محسوب می‌شود. رستوران‌های مادرید پر از جمعیت است چرا که شهروندان مادریدی بیش از مردمان دیگر شهرها برای صرف غذا به رستوران می‌روند.

۵ – لندن (۱۳۱٫۴)

به جز رستوران‌ها، تیاتر‌ها و کافه‌ها، مردم لندن می‌گویند همیشه در این شهر کاری برای انجام دادن یا جایی برای دیدن وجود دارد. مردم لندن بیشترین گردش (در قالب بیرون رفتن از خانه) را با عدد هشت بار در ماه به خود اختصاص داده‌اند. لندن البته در صدر قرار نمی‌گیرد چون شهروندان پایتخت بریتانیا معتقدند دوست پیدا کردن در شهر آنها سخت است، استرس دارند و شهرشان مقرون به صرفه نیست.

۴ – ملبورن (۱۳۲٫۳)

این شهر در بین صدر نشینان این لیست قرار می‌گیرد چون مردم ملبورن احساس خوشبختی می‌کنند. از هر ۱۰ شهروند ملبورنی ۹ نفر گفته‌اند ۲۴ ساعت گذشته‌ را با شادی سپری کرده‌اند. مردم ملبورن همچنین دوستیابی را در این شهر آسان می‌دانند و خصیصه غذایی ملبورن را یکی از بهترین‌ها عنوان می‌کنند.

۳- نیویورک (۱۳۴٫۶)

این شهر در رده سوم این گروه قرار می‌گیرد چون شب‌های زنده‌ای دارد و به لحاظ فرهنگی در دومین رتبه است. نیویورک همچنین از شهرهایی بود که امسال بر اساس آمار بیشتر افراد خواهان بازدید آن بودند هر چند شاید مردمی که به این شهر سفر می‌کنند در پیدا کردن دوست با مشکل مواجه شوند. نیویورک همچنین به عنوان یکی از پر استرس‌ترین شهرها با واشنگتن ارتباط نزدیکی دارد.

۲ – پورتو (۱۳۷٫۹)

یک شهر با فضایی دوستانه که شهروندانش به زندگی کردن در آن افتخار می‌کنند چون معتقدند در پورتو آزاد هستند تا خود واقعی‌شان باشند. شب‌گردی در پورتو برای مردم این شهر با میانگین ۳۷ دلار ارزان محسوب می‌شود.

۱ – شیکاگو (۱۳۸٫۲)

با بالاترین نمره، شیگاکو در صدر این لیست قرار می‌گیرد که البته این موقعیت را مدیون غذا، شادی، فرهنگ، مقرون به صرفه بودن و افتخار به شهر است. تنها نقطه ضعف شیکاگو که در آن نمره ضعیفی به دست آورده است امنیت این شهر محسوب می‌شود.

کد کوتاه شده لینک :

http://bankdaran.com/?p=55169
دیدگاه کاربران
*

ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

*

از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

*

از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

*

نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


ارسال دیدگاه

*

*

*

پربازدیدترین ها
 • روز
 • هفته
 • ماه
 • سال
 • آخرین اخبار بانکداری

  پرداخت ۷۵ هزار فقره وام بانک کارگشایی در دو ماه

  زمان عرضه و قیمت گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ

  برگزاری جلسه کارگروه حمایت از کالای ایرانی در بانک سامان

  ارزهای دیجیتال تهدیدی برای اقتصاد جهان نیستند

  ارائه خدمات بهتر در ناوگان حمل و نقل شهری با استفاده از کارت شهروندی

  تاریخ پرداخت سود سهام عدالت اموات مشخص شد + شرایط

  حذف تصویر ابن سینا از روی دفترچه های بیمه تامین اجتماعی (+ عکس)

  استخراج ارز دیجیتال با دوچرخه سواری !

  ارسال دفترچه‌های بیمه درمان به درب منازل

  تلفن بانک ملل به روز رسانی شد

  سه رکورد جدید دیگر بورس با شاخص ۱۰۲ هزار واحدی/ دلیل اصلی تغییر ناگهانی

  شبکه اصلی ایاس (EOS) پس از کمتر از ۴۸ ساعت از راه‌اندازی، متوقف شد !

  بیمه رازی با عنوان جدید در لیگ برتر کشتی

  نرخ جدید خوراکی ها به روایت بانک مرکزی

  بانک‌ها ترازنامه های خود را پالایش کنند

  کارنامه بانک ملی در مبارزه با پولشویی

  کاهش بیش از ۱۲۰ هزار تومانی قیمت سکه

  عوامل افزایش قیمت طلا در بازار ایران

  بانک کارگشایی ۷۵ هزار فقره تسهیلات پرداخت کرد

  خریدوفروش پیش از موعد سکه‌های پیش‌خرید، امکان‌پذیر شد/ جزئیات تبدیل سکه‌های پیش‌فروش به اوراق

  دستور وزیر ارتباطات برای پیگیری اینترنت رایگان جعلی

  آخرین مهلت ثبت شماره شبای بانکی

  تصمیم سخت دولت در زمینه ارزی

  بدافزار دستگاه‌های آمازون ارز دیجیتال استخراج می‌کند

  ضریب نفوذ بیمه به ۲٫۳ درصد رسید

  جزییات پرداخت سود سهام عدالت متوفیان

  حباب سکه به ۱۵۰ هزار تومان رسید

  احتمال رونق بازار مسکن در آینده نزدیک

  کاهش قیمت سکه / دلار گران شد

  بانک تخصصی کارآفرینی تاسیس شود

  قیمت سکه ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد

  کاهش رابطه منفی بین دلار و طلا

  فشارخون بالا در ۵۰ سالگی نشانه چیست؟

  پیش‌بینی دو بانک معتبر بین‌المللی از گرانی طلا

  تحلیل خواجه نصیری از شرایط بورس: ظرفیت چندین ۱۰ درصدی هم وجود دارد

  اپل استخراج ارزهای دیجیتال روی آیفون را ممنوع کرد

  آیا قیمت رسمی ارز ۳ نرخی می‌شود؟

  جزییات طرح اوراق گواهی پیش‌فروش سکه اعلام شد

  نرخ دلار ۷ تومان افزایش یافت

  مصوبات کارگروه حمایت از کالای ایرانی بانک سامان

  بازار ارز چه راهی را باید برود؟

  مسبب گرانی مسکن

  راهکار بهبود وضعیت بازار ارز چیست؟

  منتظر ارزانی مسکن در نیمه دوم سال باشید

  سامانه جدید برای معاملات ارزی

  واکنش رسانه های ترک به تصاویر غیررسمی منتشرشده از روحانی

  دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

  طرح‌های تسهیلاتی جدید بانک رفاه برای بازنشستگان

  عمده رمز ارز بانک مرکزی، فرصت‌ها و ملاحظات

  رایزنی بانک مرکزی برای حذف بانک‌ها از چرخه پرداخت ارز مسافرتی

  چرا بازار سکه و طلا داغ شد؟

  دو راهکار برای سیاستگذاری کارآمد پولی

  عرضه بلیت های لیگ ملت های والیبال در وب سایت بانک گردشگری

  ۱۰ تولید کننده بزرگ طلا در سال ۲۰۱۷

  پایان پذیرش چک های غیرصیادی

  بلاک چین چگونه واسطه‌ها را حذف می‌کند ؟

  خروج موقت ۵ شرکت دیگر بعد از توقف ۱۱ شرکت در روز رکورد شکنی شاخص

  انتصاب مدیران در پست بانک ایران

  صداوسیما و باز هم سانسور!

  ارائه خدمات لیزینگ در شعب بانک صادرات

  افزایش شدید علاقه‌مندی زنان به ارزهای دیجیتال

  حمایت عملی و اولیه آلمان از برجام و ترغیب ادامه حضور شرکت ها در ایران

  پیام مدیرعامل بمناسبت ۸۵ سالگی بانک کشاورزی

  احترام کی روش به هواداران ایرانی /عکس

  آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) به اختراع بیت کوین کمک کرده است

  واکنش همراه اول به ارائه عیدی اینترنت رایگان

  تغییر ساعت کار شعب بانک سامان در خوزستان

  شاهکار جدید صداوسیما در جام جهانی ۲۰۱۸

  ساعت کار بانک پاسارگاد در خوزستان تغییر کرد

  ال‌ جی اولین پلتفرم دولتی بلاک چین کره جنوبی را راه‌اندازی می‌کند

  پیکر همه جان باختگان سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کشف شد

  رتبه اول بیمه آسیا از نظر کیفیت افشا و اطلاع رسانی مناسب

  ایران ۳ – لهستان صفر/شادی ایران کامل شد

  کمک ۱۱۰ میلیونی بانک شهر برای آزادی زندانیان

  تبلیغات
  طراحی سایت سئو