بانکداران
خبر فوری :
منو اصلی

کد خبر: 55169

تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷

خوش‌ترین، دوستانه‌ترین و مقرون ‌به‌صرفه‌ترین شهرهای دنیا/ عکس

در نظر سنجی که توسط Tapestry Researchانجام شده است، ۱۵ هزار نفر از مردم در ۳۱ شهر مختلف، خوش‌ترین و هیجان‌انگیزترین شهرهای دنیا را انتخاب کرده‌اند. عصر بانک؛در این نظر سنجی از ساکنان این شهرها درباره جنبه‌های مختلف زندگی سوال شده است که از جمله آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد: غذا، نوشیدنی، فرهنگ، ...

در نظر سنجی که توسط Tapestry Researchانجام شده است، ۱۵ هزار نفر از مردم در ۳۱ شهر مختلف، خوش‌ترین و هیجان‌انگیزترین شهرهای دنیا را انتخاب کرده‌اند.

عصر بانک؛در این نظر سنجی از ساکنان این شهرها درباره جنبه‌های مختلف زندگی سوال شده است که از جمله آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد: غذا، نوشیدنی، فرهنگ، دوستی، مقرون به صرفه بودن، شادی و شور زندگی.

همچنین از فاکتورهای کلیدی که معیار مردم برای هیجان انگیز نامیدن شهر آنها محسوب می‌شود می‌توان از مواقعی که بیرون از خانه غذا می‌خورند تا افتخار کردن به شهری که از آن می‌آیند نام برد.

با این ۳۱ شهر که در این نظر سنجی رتبه بندی شده‌اند آشنا شوید؛

۳۱- استانبول (۸۷٫۱)

شهروندان استانبول به شهر منحصر به فرد خود و تاریخ آن افتخار می‌کنند اما این به معنای رضایت کامل آنها از محتوای زندگی‌شان نیست. فقط نیمی از مردم استانبول گفته‌اند که در ۲۴ گذشته خود احساس شادی و خوشبختی داشته‌اند.

۳۰- سنگاپور (۹۸٫۷)

شاید ساکنان سنگاپور صحنه فرهنگی این شهر را در رتبه‌بندی بالایی قرار ندهند اما آنها بابت امنیت شهری خود و اینکه می‌توانند خیلی راحت شب‌ها در شهر قدم بزنند خوشحال هستند و این موضوع برایشان ارزشمند است.

۲۹- بوستون (۱۰۳٫۷)

بوستون یکی از شهرهایی است که کمترین رتبه را در مقرون به صرفه بودن و زندگی شبانه دارد اما شهروندان بوستون برای احساس شادی خود در این شهر نمره بالایی را انتخاب می‌کنند و بیش از نیمی از آنها همسایه‌های خود را با اسم می‌شناسند.

۲۸ – دوبی (۱۰۵٫۳)

با وجود جاذبه‌های بسیار این شهر، دوبی یکی از طولانی‌ترین ساعات کار در این لیست را به خود اختصاص می‌دهد (۴۶ ساعت در هفته)؛ متوسط هزینه یک شام بیرون از خانه در دوبی ۱۶۷ دلار می‌شود.

۲۷- سیدنی (۱۰۶٫۱)

با وجود اینکه مردم سیدنی فکر می‌کنند این شهر کمبودهایی از جمله کمبود رستوران خوب دارد اما شهروندان این شهر از استرالیا زندگی سالمی دارند. بر اساس آمار ۶۶ درصد ورزش در هفته گذشته و ۳۸ درصدی که هرگز به سمت مواد مخدر نرفته‌اند زندگی مردم این شهر را در بین سالم‌ترین‌ها قرار داده‌ است.

۲۶ – میامی (۱۰۷٫۹)

شلوغ‌ترین و پرهمهمه‌ترین رستوران‌ها در شهر میامی یافت می‌شود به طوریکه این شهر در این زمینه یک رکورددار در دنیا به حساب می‌آید. با این حال حمل و نقل عمومی در میامی ضعیف است به طوریکه ۵۲ درصد مردم از این بابت گلایه دارند و می‌گویند از این وضعیت متنفر هستند. میامی در این شاخص منفی رتبه بالایی دارد.

۲۵ – هنگ کنگ (۱۰۹٫۶)

۷۵ درصد شهروندان می‌گویند سرویس حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ عالیست. این شهر همچنین در بین بزرگترین شهرهایی قرار می‌گیرد که جمعیت افرادی که در آن رستوران می‌روند قابل توجه است.

۲۴-مسکو (۱۱۰٫۲)

شاید شهروندان مسکو بر این عقیده باشند که این شهر خیلی فضای دوستانه و خودمانی ندارد، اما می‌گویند بیشترین امکان‌ها برای گردش‌های شبانه در این شهر وجود دارد به طوریکه یک سوم جمعیت مسکو بعد از نیمه شب می‌خوابند. این بدان معناست که مسکو شب‌های زنده و پر نشاطی دارد.

۲۳- بانکوک (۱۱۱٫۰)

در این نظر سنجی بانکوک به عنوان پایتخت غذاهای خیابانی در جهان شناخته شده است آن هم با مردمی که به طور میانگین ۴۲ بار در سال ایستاده غذا می‌خورند. بانکوکی‌ها همچنین آمار بیشترین رستوران رفتن را به خود اختصاص داده‌اند. به طوریکه ۹۴ درصد آنها در این نظر سنجی گفته‌اند هفته گذشته به رستوران رفته‌اند.

۲۲ – واشنگتن دی سی (۱۱۱٫۳)

این شهر یکی از بیشترین استفاده‌ها از اپلیکیشن‌های دوست‌یابی را به خود اختصاص داده است. واشنگتن در عین حال یکی از پر استرس‌ترین شهرها در این لیست شناخته می‌شود.

۲۱- پکن (۱۱۳٫۰)

پکن شاید یکی از هیجان انگیز‌ترین شهرها باشد اما رفت و آمد در این شهر بسیار زمان‌بر است. ۶ درصد از شهروندان پکن روزانه دو الی سه ساعت را صرف رفت و آمد در شهر می‌کنند.

۲۰ – زوریخ (۱۱۵٫۳)

مردم این شهر سوپر فعال هستند! شهروندان زوریخ بیش از مردمان هر شهر دیگری ورزش می‌کنند.

۱۹ – لس‌آنجلس (۱۱۶٫۸)

لس‌آنجلس یک صحنه فرهنگی پر رونق و البته مملو از رستوران‌های تاکو است اما شهروندان لس‌‌آنجلسی می‌گویند این شهر یکی از سخت‌ترین‌ها برای دوستیابی محسوب می‌شود.

۱۸ – توکیو (۱۱۷٫۷)

مردم توکیو عاشق غذاهایشان هستند. آنها بیش از مردمان هر شهر دیگری در این لیست به رستوران می‌روند.

۱۷ – برلین (۱۱۹٫۲)

۸۳ درصد از مردم برلین همسایه کناری خود را به اسم می‌شناسند، یک عدد بزرگ در مقایسه با میانگین ۵۵ درصد جهانی که توضیح می‌دهد چرا آنها از تنها‌ترین مردمان هستند. شهروندان برلین دوست دارند اوقات خود را در خانه بگذرانند. به این ترتیب برلین از جمله شهرهایی است که مردمان آن کمترین میزان حضور و غذا خوردن در رستوران را در دنیا به نام خود ثبت کرده‌اند.

۱۶ – سان‌فرانسیسکو (۱۱۹٫۴)

شهری مملو از رستوران‌های شلوغ و پرهیاهو با وعده صبحانه و شهروندانی که می‌گویند احساس می‌کنند آزاد هستند تا خودشان باشند. اگر سان‌فرانسیسکو در این رتبه قرار گرفته به دلیل نمره ضعیف در امنیت و مقرون به صرفه بودن این شهر است.

۱۵ – شانگهای (۱۱۹٫۵)

شاید شهر ارزانی نباشد اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توان در شانگهای انجام داد. مردم شانگهای معتقدند پیدا کردن عشق در این شهر سخت است اما ۷۹ درصد آنها می‌گویند معاشرت‌ها و ملاقات‌های ساده و بی‌دغدغه در این شهر آسان‌ است.

۱۴ – مکزیکو سیتی (۱۲۱٫۲)

مردم مکزیکو سیتی بیش از شهروندان دیگر شهرها در فرهنگ غرق شده‌اند. آنها ۷۶ مرتبه در سال به تیاتر، گالری‌، سینما، موزه و جشنواره‌ها می‌روند.

۱۳- پاریس (۱۲۴٫۹)

پاریس، شهر عشاق یکی از شهرهای این لیست است که مردمان آن حسابی با فعالیت‌های فرهنگی زندگی می‌کنند.

۱۲ – آستین (۱۲۵٫۳)

شهر شماره یک در موزیک زنده و یکی از بهترین‌ها در رستوران. آستین یکی از بهترین مکان‌ها برای برگزاری‌ جشنواره‌هاست. رفت و آمد و البته ترافیک در آستین بسیار کوتاه است. رفت و آمد در آستین به طور میانگین ۲۲ دقیقه زمان می‌برد.

۱۱ – ادینبورگ (۱۲۸٫۲)

شهروندان شهر ادینبورگ خوب می‌دانند چطور باید خودشان را سرگرم کنند و از اوقاتشان استفاده کرده و لذت ببرند.

۱۰ – بارسلونا (۱۲۸٫۴)

مردم شهر بارسلون به طور میانگین ۷۱ روز در سال را مشغول فعالیت‌های فرهنگی هستند. بارسلون همچنین یکی از شهرهایی در دنیاست که شهروندانش بیشتر حضور در رستوران‌ها را به نام خود ثبت کرده‌اند.

۹ – فیلادلفیا (۱۲۹٫۲)

مردم فیلادلفیا شهر خود را به عنوان مقرون به صرفه‌ترین شهر در دنیا معرفی می‌کنند. در عین حال آنها از فیلادلفیا به عنوان یکی از لذت‌بخش‌ترین شهرها برای زندگی نام می‌برند. یکی از کوتاه‌ترین زمان‌های رفت و آمد در این لیست به فیلادلفیا اختصاص دارد؛ فقط ۲۴ دقیقه.

۸ – لیسبون (۱۳۰٫۲)

مردم لیسبون خیلی زیاد بیرون از خانه غذا می‌خورند، با خانواده وقت می‌گذرانند و معتقدند دوستیابی و پیدا کردن عشق در این شهر آسان است. یک گردش شبانه در لیسبون به طور میانگین ۴۶ دلار هزینه دارد.

۷- منچستر (۱۳۰٫۹)

معاشرت اجتماعی همراه نوشیدن چای یکی از عادت‌های مردم منچستر است. آنها از این لحاظ در صدر قرار می‌گیرند که نمی‌توانند ۲۴ ساعت را بدون چای سپری کنند!

۶ – مادرید (۱۳۱٫۱)

یکی از بهترین شهرها به لحاظ فرهنگی محسوب می‌شود. رستوران‌های مادرید پر از جمعیت است چرا که شهروندان مادریدی بیش از مردمان دیگر شهرها برای صرف غذا به رستوران می‌روند.

۵ – لندن (۱۳۱٫۴)

به جز رستوران‌ها، تیاتر‌ها و کافه‌ها، مردم لندن می‌گویند همیشه در این شهر کاری برای انجام دادن یا جایی برای دیدن وجود دارد. مردم لندن بیشترین گردش (در قالب بیرون رفتن از خانه) را با عدد هشت بار در ماه به خود اختصاص داده‌اند. لندن البته در صدر قرار نمی‌گیرد چون شهروندان پایتخت بریتانیا معتقدند دوست پیدا کردن در شهر آنها سخت است، استرس دارند و شهرشان مقرون به صرفه نیست.

۴ – ملبورن (۱۳۲٫۳)

این شهر در بین صدر نشینان این لیست قرار می‌گیرد چون مردم ملبورن احساس خوشبختی می‌کنند. از هر ۱۰ شهروند ملبورنی ۹ نفر گفته‌اند ۲۴ ساعت گذشته‌ را با شادی سپری کرده‌اند. مردم ملبورن همچنین دوستیابی را در این شهر آسان می‌دانند و خصیصه غذایی ملبورن را یکی از بهترین‌ها عنوان می‌کنند.

۳- نیویورک (۱۳۴٫۶)

این شهر در رده سوم این گروه قرار می‌گیرد چون شب‌های زنده‌ای دارد و به لحاظ فرهنگی در دومین رتبه است. نیویورک همچنین از شهرهایی بود که امسال بر اساس آمار بیشتر افراد خواهان بازدید آن بودند هر چند شاید مردمی که به این شهر سفر می‌کنند در پیدا کردن دوست با مشکل مواجه شوند. نیویورک همچنین به عنوان یکی از پر استرس‌ترین شهرها با واشنگتن ارتباط نزدیکی دارد.

۲ – پورتو (۱۳۷٫۹)

یک شهر با فضایی دوستانه که شهروندانش به زندگی کردن در آن افتخار می‌کنند چون معتقدند در پورتو آزاد هستند تا خود واقعی‌شان باشند. شب‌گردی در پورتو برای مردم این شهر با میانگین ۳۷ دلار ارزان محسوب می‌شود.

۱ – شیکاگو (۱۳۸٫۲)

با بالاترین نمره، شیگاکو در صدر این لیست قرار می‌گیرد که البته این موقعیت را مدیون غذا، شادی، فرهنگ، مقرون به صرفه بودن و افتخار به شهر است. تنها نقطه ضعف شیکاگو که در آن نمره ضعیفی به دست آورده است امنیت این شهر محسوب می‌شود.

کد کوتاه شده لینک :

http://bankdaran.com/?p=55169
دیدگاه کاربران
*

ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

*

از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

*

از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

*

نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


ارسال دیدگاه

*

*

*

پربازدیدترین ها
 • روز
 • هفته
 • ماه
 • سال
 • آخرین اخبار بانکداری

  کشش افزایش نرخ ارز در بازار وجود ندارد

  تلاش برای جلوگیری از کاهش نرخ ارز

  توسعه مراودات خرد مالی در کیف پول الکترونیکی ملی

  دولت سایتهای خریدوفروش طلا را ببندد

  لایحه قانون جدید بانک‌مرکزی تصویب شد

  کاهش نرخ ۲۵ ارز بین بانکی+ جدول

  ۵ ضلعی مقاومت سکه مقابل دلا‌ر

  پیام مدیرعامل بانک‌مهراقتصاد به مناسبت ۲۶ سالگی بانک

  خوش بینی زیاد ترامپ به پایان جنگ تجاری و توافق بزرگ با چین

  شانزدهمین مجمع استانی بانک قوامین برگزار شد

  تشریح ویژگی های طرح «مهر زرین» بانک قرض الحسنه مهر ایران

  سامانه پیامکی بیمه مرکزی افتتاح شد

  دستور جهانگیری درباره تکلیف خسارت دپوی خودروهای وارداتی

  تسهیل‌گری مشکلات ارزی تولیدکنندگان در دستور کار بانک مرکزی

  پاسخگویی به بیمه گذاران از ماموریت های اصلی نهاد ناظر است

  خلق بازارهای جدید در صنعت بیمه با کمک استارت‌آپ‌ها

  افت قیمت سکه و ارز در بازار

  آخرین مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی اعلام شد

  عملیاتی شدن تخصیص وام به کسب و کارهای خرد

  نگاهی آماری به بیمه شدگان جدیدالورود سازمان تأمین اجتماعی

  حمایت از تولیدکنندگان در دستور کار بانک مرکزی

  تغییر سقف برداشت از کارت های بانک سپه

  روند تعدیل تدریجی قیمت ارز ادامه دارد/توصیه به مردم

  لایحه قانون جدید بانک مرکزی در راه صحن علنی مجلس

  قدرت اجرایی چک افزایش یافت/سقف تراکنش کارت بانکی حدود ۵ هزار دلار

  بانک صادرات ۸۶ هزار نفر را روانه خانه‌بخت کرد

  حمایت‌ از توسعه، ایجاد و حفظ اشتغال در دستور کار

  مدیرعامل "وبانک"رئیس هیات عامل ایمیدرو شد/معرفی ۲ معاون و یک مدیرعامل

  بانک مقالات آموزشی چند زبانه برای ارزهای دیجیتال

  گزارش قانون جدید بانک مرکزی اوایل هفته به صحن علنی می‌رود

  ساخت ۵۲ مرکز درمانی تامین اجتماعی در کشور

  اطلاعیه مهم بانک ملی در خصوص گروه ملی فولاد

  اثر پیشرفت مذاکرات آمریکا و چین در افزایش قیمت نفت

  بازآفرینی نقش بانک ها با ورود فناوری بلاک چین

  بانک قرض الحسنه مهر ایران محور توسعه بانکداری اسلامی

  چگونه تجارت کارت خود را در کمتر از ۱ دقیقه مسدود کنیم؟

  اعلام اسامی برندگان مسابقه عکاسی محرم

  افتتاح پروژه نوسازی زیرساخت کشتی‌سازی بوشهر توسط صدرا

  برق ارزان ایران، وسوسه ماینرها برای استخراج بیت کوین

  شبکه فروش، رمز موفقیت شرکت های بیمه

  برگزاری گردهمایی کارکنان جزیره کیش بانک ایران زمین

  ویژگی های طرح «مهر زرین» بانک قرض الحسنه مهر ایران

  ۱۸ نماینده استعفادهنده اصفهانی به جلسه آینده مجلس نمی روند

  اوضاع بیت کوین خوب نیست، اما آمده است که بماند.

  ۵۰ شعبه بانک کشاورزی تا پایان امسال تعطیل می شود

  افتتاح واحد بانکداری شرکتی بانک گردشگری

  تمجید استاندار کرمانشاه از عملکرد بیمه ایران

  ضرورت رعایت معیارها در کنار مشتری مداری بانک‌ها

  حمایت بزرگترین بانک دولتی از شرکت فولادی

  محدودیت سقف تراکنش بانکی، عامل بازدارنده مقابله با سوداگری

  علی صلاحی‌نژاد، مدیرعامل بیمه ملت شد

  بازار ارز در مسیر ثبات قرار گرفت

  شناسایی ۲۷۰۰ نفر بدهکار مالیاتی بیت کوین

  عملکرد هشت ماهه نخست سال ۹۷ بیمه "ما"

  نوسان قیمت نفت بعد از مواضع زنگنه درباره منافع اعضای اوپک

  نرخ پوند و یورو بانکی در مسیر افزایش

  مردم به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز توجه نکنند

  دم و بازدم دلا‌ر در جو ۹ هزار

  جوانگرایی در صنعت بیمه از عوامل مهم توسعه به شمار می آید

  نرخ ارز آزاد و نیما به هم نزدیک می‌شود

  اطلاعیه مهم بانک ملی ایران در خصوص گروه ملی فولاد

  بانک‌پاسارگاد، هیچ‌گونه بدهی به بانک‌مرکزی ندارد

  روایت های متناقض از دلار ۴۲۰۰ تومانی

  همتی: مردم مراقب دلالان بازار ارز باشند

  توسعه ارز دیجیتال برای معاملات بین بانکی امارات و عربستان

  هزینه تعلل در اصلاح نظام بانکی

  تقدیر بانک‌پاسارگاد از نفرات برتر کنکور سراسری

  صعود اونس طلا متوقف شد

  بررسی بودجه در مجلس به تعویق افتاد

  همتی: بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند

  بانک کشاورزی رویداد فینتک فارم برگزار می کند

  مردم مراقب دلالان بازار ارز باشند

  مراقب دام کلاهبرداران پیامکی باشید

  روایت های متناقض از ماجرای دلار ۴۲۰۰ تومانی

  تبلیغات
  طراحی سایت سئو